ORA PĂMÂNTULUI

Publicat: Miercuri, 21 Martie 2018

Stinge lumina | Ora Pământului

Să arătăm că suntem o comunitate implicată în protecția mediului! Vino alături de noi, sâmbătă, 24 martie 2018, între orele 20:30- 21:30, în fața Primăriei Municipiului Vatra Dornei. Elevii  Școlii Gimnaziale Nr. 4 Vatra Dornei, din clasele a VII-a și a VIII-a vor fi acolo, însoțiți de cadre didactice, pentru a transmite un mesaj de solidaritate cu milioanele de voluntari din întreaga lume. 

Dacă ești elev în clasele primare, a V-a și a VI-a, te invităm la eveniment însoțit de părinți. În intervalul orar amintit, se va stinge lumina în partea centrală a orașului și vom desfășura activități la lumina lumânărilor, în zona din fața primăriei, instituție parteneră în activitate.

Din 2011, Earth Hour a intrat în etapa Mai mult decât o oră pentru planetă (Beyond the Hour), în care oamenii de pretutindeni sunt îndemnați nu numai să stingă lumina pentru o oră, ci să se angajeze în acţiuni de mediu în fiecare zi și să-și schimbe comportamentul, pentru a avea un impact mai mic asupra naturii.

Începe prin a te înscrie la eveniment, folosind link-ul de mai jos!

Coordonatori: prof. Acatrinei Irinel Mioara, prof. Nemeș Ionel
 
 Stinge lumina | Ora Pamantului

0
0
0
s2smodern
powered by social2s